Tutvustus

Pihtla kooli üldandmed ja lühitutvustus

Õppeasutuse nimetus Pihtla Kool
Õiguslik alus Munitsipaalasutus
Asutamise aeg 1933a
Direktor Riina Saar
Aadress

Püha küla , Pihtla vald, Saare maakond

Telefon 45 95 618 ; 57570115
e-post

lasteaed@pihtlavv.ee

Veebilehe aadress

Esileht

Õppeasutuse pidaja ja tema aadress Pihtla Vallavalitsus ; Püha Küla, Pihtla vald
Lasteaia rühmade arv 2 liitrühma: vanuses 1,6-4a. ja 4,1-7.a
Kooliklassid 1-4 klassi
Personali arv arengukava esitamise hetkel 15
Pedagoogilise personali arv 9
Lasteaia lahtioleku aeg

E-R 7.00- 18.30

Kooli lahtioleku aeg

E-R 8.00-16.30

Koolitusluba

Koolitusluba nr. 3770HTM

Välja antud: 30.09.2011 ministri käskkirja nr 733 alusel

Kooli asukoht on looduslikult kaunis kohas ja liiklusmürast kaugemal. Pihtla Koolis on koos lasteaed ja kool.
Lasteaias töötab 2 liitrühma.

„ Puhh ja Sõbrad” rühmas on lapsed vanuses 1,6 – 4.a.

Pokude” rühmas on lapsed vanuses 4,1-7a. Mõlemas rühmas on tööl 2 õpetajat ja 1 õpetaja abi. Õpetajad on pikaajaliste kogemustega ja kutsealaselt pädevad õpivõimelised spetsialistid, kes aktiivselt osalevad täiendkoolitustel. Pikaajaliste kogemustega muusikaõpetaja õpetab lapsi nii koolis kui ka lasteaias. Lasteaiarühmad tegutsevad kooliga ühe katuse all alates 1. septembrist 2005 aastast Pihtla koolimajas.
Seoses väikese lastearvuga koolis, olid 2005 a. liidetud 1, 2 ja 3 klass. Aegamööda kasvas laste arv ja 2010
a. avati 4. klass ning õpilaste arv on püsinud aastaid stabiilne 17-20 õpilast kahes klassikomplektis kokku. Laste arvu koolis mõjutavad mitmed tegurid: laste sünd kooli piirkonnas, vanemad õed ja vennad mujal koolis, kohaliku õpilasbussiliini liikumise aeg, huviringide olemasolust koolis/ linnas, vanemate tööaeg, kooli maine, õpetajate professionaalsus kaasava hariduse mõistest lähtuvalt. Koolis käib ka eripedagoog logopeed 2x nädalas, kes annab lasteaia lastele kõneravi- ja õpilastele õpiabi tunde. Arvutiõpe on 2015/2016 õppeaastast 2-4 klassini. On väljakujunenud traditsioonilised üritused.